XXXIII Grad teatar

 

 

 

XXXIII festival

Grad Theatre City Budva

 

MOTO: Liječiti srce, zabavljajući razum…

             “Selestina”, Fernand de Rohas – Pol Ašar

 

JUL

DATUM   PROGRAM

 

04. jul

četvrtak

Koncert Big Band RTS-a

Mimo od Budve

predstavljanje CD-a u izdanju “Grad teatar”

Između crkava u 21č.

05. jul

petak

Književni

program

 
06. jul

subota

Teatar

 

Zagrebačko kazalište mladih, Zagreb

Ernst Toler

Hinkemann

Režija: Igor Vuk Torbica

Dramaturgija: Katarina Pejović

Scenografija: Branko Hojnik
Kostimografija: Doris Kristić
Kompozitor: Alen i Nenad Sinkauz

Igraju: Rakan Rushaidat, Mia Melcher, Frano Mašković, Doris Šarić Kukuljica, Dado Ćosić, Petar Leventić, Jasmin Telalović, Vedran Živolić, Marica Vidušić, Nađa Perišić Radović, Milivoj Beader, Milica Manojlović, Ozren Grabarić

Scena Zavala u 21č.

07. jul

nedjelja

   
08. jul

ponedjeljak

Teatar Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb

Damir Karakaš

Blue Moon

Adaptacija: Dina Vukelić, Damir Karakaš i Boris Liješević 

Režija: Boris  Liješević

Dramaturgija: Dina Vukelić

Scenografija: Igor Pauška
Kostimografija: Vedrana Rapić
Kompozitor: Jurica Pađen
Igraju: Rakan Rushaidat, Filip Detelić, Mirela Videk Hranjec, Jerko Marčić, Branka Trlin, Vilim Matula, Marko Makovičić

Između crkava u 21č.

09. jul

utorak

Književni program Damir Karakaš

Moderator: Nikola Nikolić

Trg pjesnika u 21č.

10. jul

srijeda

Izložba Dimitrije Popović

Corpus Aeternum

Izložba će biti otvorena od 10.07. do 30.07.

Santa Marija u 21č.

11. jul

četvrtak

Teatar Gledališče Koper, Slovenija/Ujvideki Szinhaz, Novi Sad

Po motivima komedije “Lepeza” Karla Goldonija

Ventilator

Režija: Jaka Ivanc

Scenografija: Greta Godnič
Kostimografija i maska: Andrej Vrhovnik 
Kompozitor: Davor Herceg

Koreograf: Miha Krušič

Igraju: Igor Štamulak, Lehel Soltis, Anja Drnovšek, Gorazd Žilavec, Zoltan Sirmer, Judit Laszlo, Tjaša Horvat, Rok Matek, Daniel Huszta, Aleš Valič/Jaša Jamnik

Muzičari na sceni: Davor Herceg, Žiga Kožar, Goran Rukavina, Dejan Gregorić

Između crkava u 21č.

12. jul

petak

Književni program Gojko Božović

Mapa

Moderator:

Trg pjesnika u 21č.

13. jul

subota

   
14. jul

nedjelja

Teatar Kazalište „Grupa”, Zagreb/Triko Cirkus Teatar, Zagreb

Dario Fo

Mistero Buffo

Režija: Li Delong

Svjetlo: Vesna Kolarec

Igra: Dario Šivak

Između crkava u 21č.

15. jul

ponedjeljak

Književni program Dževad Karahasan

Moderator: Tatjana Bečanović

Trg pjesnika u 21č.

16. jul

utorak

Razgovor Sakralno kao prikazivanje neprikazivog

Razgovor i performans povodom izložbe Dimitrija Popovića

Učesnici: Dimitrije Popović, Siniša Jelušić, Aleksandar Čilikov

Trg pjesnika u 21č.

17. jul

srijeda

Književni program Dragan Prole

Jednakost nejednakog

Fenomenologija i rane avangarde

Moderator:

Trg pjesnika u 21č.

18. jul

četvrtak

Teatar

PREMIJERA

 

Grad teatar, Budva/Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

Po motivima drame Fernand de Rohasa

Selestina

Adaptacija teksta: Maja Todorović

Režija: Milan Nešković

Igraju: Nataša Ninković, Ljubomir Bandović, Nikola Rakočević, Marta Bjelica, Nikola Šurbanović, Emir Ćatović, Anđelika Simić, Maja Stojanović, Katarina Žutić

Između crkava u 21č.

19. jul

petak

Teatar

 

 

 

 

 

 

 

 

Grad teatar, Budva/Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

Po motivima drame Fernand de Rohasa

Selestina

Adaptacija teksta: Maja Todorović

Režija: Milan Nešković

Igraju: Nataša Ninković, Ljubomir Bandović, Nikola Rakočević, Marta Bjelica, Nikola Šurbanović, Emir Ćatović, Anđelika Simić, Maja Stojanović, Katarina Žutić

Između crkava u 21č.

20. jul

subota

Teatar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raygovor

Grad teatar, Budva/Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

Po motivima drame Fernand de Rohasa

Selestina

Adaptacija teksta: Maja Todorović

Režija: Milan Nešković

Igraju: Nataša Ninković, Ljubomir Bandović, Nikola Rakočević, Marta Bjelica, Nikola Šurbanović, Emir Ćatović, Anđelika Simić, Maja Stojanović, Katarina Žutić

Između crkava u 21č.

 

Pozorište u vremenu grubosti:

kako voljeti teatar u svijetu bez milosti, ljubavi i nade?

Trg pjesnika u 21č.

21. jul

nedjelja

Teatar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grad teatar, Budva/Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

Po motivima drame Fernand de Rohasa

Selestina

Adaptacija teksta: Maja Todorović

Režija: Milan Nešković

Igraju: Nataša Ninković, Ljubomir Bandović, Nikola Rakočević, Marta Bjelica, Nikola Šurbanović, Emir Ćatović, Anđelika Simić, Maja Stojanović, Katarina Žutić

Između crkava u 21č.

22. jul

ponedjeljak

Književni program

 

 

 

 

Koncert

Vesna Kapor

Moderator: Nikola Marinković

Trg pjesnika u 21č.

 

 

 

Omladinski kamerni hor Turksoy

U saradnji sa Turističkom Organizacijom Budva

Ispred Starog grada u 22č.

23. jul

utorak

Teatar Akademsko pozorište “Promena”, Novi Sad

Diplomska predstava studenata glume u klasi

prof. Jasne Đuričić, Akademija umetnosti, Novi Sad

Tena Štivičić

Tri zime

Reditelj: Jasna Đuričić

Igraju: Nikola Knežević, Isidora Vlček, Vanja Kovačević, Ksenija Mitrović, Tamara Šustić, Ana Rudakijević, Stefan Beronja, Bojana Milanović, Staša Blečić, Miloš Lazić, Miloš Lučić, Rastko Mićić

Manastir Stanjevići u 21č.

24. jul

srijeda

Književni program Milo Lompar

Crnjanski – biografija jednog osećanja

Trg pjesnika u 21č.

25. jul

četvrtak

Teatar Barski ljetopis/Gradsko pozorište, Podgorica

Po motivima istoimenog kratkog romana Džona Stajnbeka

O miševima i ljudima

Režija: Dino Mustafić

Dramaturgija: Stela Mišković

Scenografija: Smiljka Šeparović Radonjić
Kostimografija: Lina Leković
Muzika: Tamara Obrovac

Igraju: Mišo Obradović, Miloš Pejović, Branko Ilić, Pavle Ilić, Vule Marković, Marija Đurić, Dejan Đonović i Božidar Zuber

Između crkava u 21č.

26. jul

petak

   
27. jul

subota

Književni program Dragana Tripković

Kirka i druge drame

Moderator:

Trg pjesnika u 21č.

28. jul

nedjelja

Teatar Gradsko pozorište, Podgorica

Vida Ognjenović

Kozocid

Režija: Vida Ognjenović

Dramaturgija: Dragana Tripković

Scenografija: Geroslav Zarić
Kostimografija: Ljiljana Dragović
Kompozitor: Zoran Erić

Igraju: Milivoje Mišo Obradović, Igor Đorđević, Mladen Nelević, Dejan Đonović, Dubravka Drakić, Simo Trebješanin, Pavle Ilić, Goran Slavić, Danilo Čelebić, Stevan Radusinović, Ivana Mrvaljević, Miloš Pejović, Branka Femić Šćekić, Jelena Simić, Katarina Krek, Omar Bajramspahić, Željko Caja Radunović, Maja Šarenac, Dragan Račić, Pavle Popović

Manastir Stanjevići u 21č.

29. jul

ponedjeljak

Koncert Tamara Rađenović (sopran)

Jelena Polović Šiljeg (klavir)

Santa Marija u 21č.

30. jul

utorak

Književni program  
31. jul

srijeda

Koncert Ivan Rudin, klavir (Rusija)

Santa Marija u 21č.

 

AVGUST

 

DATUM   PROGRAM

 

01. avgust

četvrtak

Izložba Mediteran u djelima crnogorskih slikara II

Autor izložbe: Aleksandar Čilikov

Izložba će biti otvorena od 1.08. do 30.08.

Santa Marija u 21č.

02. avgust

petak

   
03. avgust

subota

Teatar Grad teatar, Budva/Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

Federiko Garsija Lorka

Krvave svadbe

Režija: Igor Vuk Torbica

Scenografija: Branko Hojnik

Kostimografija: Jelisaveta Tatić Čuturilo

Kompozitor: Vlada Pejković

Igraju: Varja Đukić, Milica Grujičić, Ivana Mrvaljević, Pavle Popović,  Branka Stanić, Vukašin Ranđelović, Radoje Čupić, Nenad Pećinar, Milorad Kapor, Filip Đuretić, Maja Stojanović, Draginja Voganjac

Između crkava u 21č.

04. avgust

nedjelja

Teatar Grad teatar, Budva/Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

Federiko Garsija Lorka

Krvave svadbe

Režija: Igor Vuk Torbica

Scenografija: Branko Hojnik

Kostimografija: Jelisaveta Tatić Čuturilo

Kompozitor: Vlada Pejković

Igraju: Varja Đukić, Milica Grujičić, Ivana Mrvaljević, Pavle Popović,  Branka Stanić, Vukašin Ranđelović, Radoje Čupić, Nenad Pećinar, Milorad Kapor, Filip Đuretić, Maja Stojanović, Draginja Voganjac

Između crkava u 21č.

05. avgust

ponedjeljak

Književni program Zoran Predin      

Glavom kroz zid

Moderator: Andrija Škare

Trg pjesnika u 21č.

06. avgust

utorak

Koncert Niklas Šmit, violončelo (Njemačka)

U krugu Baha i Mendelsona

Santa Marija u 21č.

07. avgust

srijeda

Teatar Teatar EXIT, Zagreb

Nina Mitrović

Susret

Režija: Nina Mitrović

Scenografija: Deni Šesnić

Kostimografija: Filip Križan i Siniša Popović

Igraju: Siniša Popović i Filip Križan

Između crkava u 21č.

08. avgust

četvrtak

Koncert Luka Perazić (violina), Đina Perazić (klavir),

Kosta Popović (violončelo) i Nataša Popović (klavir)

Zvijezde Made in Montenegro

Santa Marija u 21č.

09. avgust

petak

Književni program Marko Tomaš

Moderator: Stefan Bošković

Trg pjesnika u 21č.

10. avgust

subota

Teatar Narodno pozorište, Bitolj

Po motivima Euripidove drame

Bakhe

Režija: Igor Vuk Torbica

Dramaturgija: Biljana Krajčevska

Scenografija: Valentin Svetozarev

Kostimografija: Blagoj Micevski

Muzika: Aleksandar Dimovski

Igraju: Maja Andonovska- Ilijevski, Ognen Drangovski, Sonja Mihajlova, Ivan Jerčikj, Ilina Čorevska, Martin Mirčevski, Vasko Mavrovski, Viktorija Stepanovska- Jankulovska, Valentina Gramosli, Petar Spirovski, Sandra Gribovska, Anastazija Hristovska

Između crkava u 21č.

11. avgust

nedjelja

Koncert Vadim Tsibulevski, violina (Azerbejdžan)

Oleksij Molčanov, klavir

Poema ljubavi

Santa Marija u 21č.

12. avgust

ponedjeljak

   
13. avgust

utorak

   
14. avgust

srijeda

Književni program Predrag Zenović

Saglasja, političko-filozofski ogledi

Moderator:

Trg pjesnika u 21č.

15. avgust

četvrtak

Teatar Pozorišna laboratorija “Sfumato”, Sofija

Jordan Radičkov

Luda trava (Luda treva)

Režija i adaptacija: Margarita Mladenova

Scenografija: Boris Dalčev, Mihaela Dobreva

Kompozitor: Hristo Namliev

Igraju: Albena Georgieva, Jana Raševa, Antonio Dimitrevski, Katalin Stareišinska, Ivan Nikolov, Nađa Keranova, Dimitar Krumov, Rumen Draganov, Biljana Georgieva, Gala Kostadinova, Georgi A. Bogdanov

Između crkava u 21č.

16. avgust

petak

Književni program  Dragana Kršenković Brković

Zapisi o književnosti

Moderator: Božena Jelušić

Trg pjesnika u 21č.

17. avgust

subota

Teatar Slovenačko narodno pozorište, Ljubljana/Moving Music Theatre, Bitola

Moderna dramska opera

Marjan Nećak, Maja Hrgović

Djevojčica sa žicama

Režija, kompozicija, scenografija, dizajn svjetla: Marjan Nećak

Pisac stihova: Ana Bunteska

Dramaturgija: Darja Dominkuš

Kostimografija: Nataša Filipovič

Igraju: Barbara Cerar, Uroš Fürst, Branko Šturbej (glas)

Između crkava u 21č.

 

 

 

18. avgust

nedjelja

Književni

program

 

 

19. avgust

ponedjeljak

Teatar Kraljevsko pozorište “Zetski dom”, Cetinje

Karl Marks

Kapital

Režija, adaptacija i vizuelni izgled: Andraš Urban

Dramaturgija: Vedrana Božinović

Kompozitor: Irena Popović Dragović

Igraju: Jelena Laban, Jelena Šestović, Stevan Vuković, Pavle Prelević

Između crkava u 21č.

20. avgust

utorak

Koncert Luka Manji Trio, Italija

Magična filmska fantazija

Santa Marija u 21č.

21. avgust

srijeda

Teatar

 

Predstava za djecu

Između crkava u 21č

22. avgust

četvrtak

Koncert Moskovski državni simfonijski orkestar

Dirigent: Arsentij Tkačenko

Solisti: Bojan Martinović (klavir), Miran Begić (violina)

U saradnji sa Muzičkom akademijom Cetinje

Između crkava u 21č.

23. avgust

petak

   

 

24. avgust

subota

   
25. avgust

nedjelja

Teatar Hercegnovsko pozorište/JUK Herceg fest

Carevo novo odijelo

Režija: Petar Pejaković

Dramaturgija: Đorđe Stanojlović

Scenografija: Vojislav Vojo Kilibarda

Kostimografija: Jelena Vasiljević

Igraju: Dejan Đonović, Goran Slavić, Miloš Pejović, Slaviša Grubiša

Između crkava u 21č.

26. avgust

ponedjeljak

   
27. avgust

utorak

Teatar Atelje 212, Beograd

Dragoslav Mihailović

Petrijin venac

Režija: Boban Skerlić

Dramaturgija: Mila Mašović – Nikolić

Scenografija: Gorčin Stojanović

Kostimografija: Tatjana Radišić

Kompozitor: Mate Matišić

Igraju: Marta Bjelica, Jovana Gavrilović, Milica Mihajlović, Ivan Marković, Tihomir Stanić, Igor Đorđević, Jelena Rakočević, Isidora Minić, Branislav Zeremski, Vladislav Mihailović

Između crkava u 21č.

28. avgust

srijeda

   

 

29. avgust

četvrtak

Teatar Kamerni teatar 55, Sarajevo

Abdulah Sidran

Sjećaš li se Doli Bel?

Režija: Kokan Mladenović

Dramaturgija: Vedran Fajković

Kostimografija i scenografija: Adisa Vatreš Selimović

Kompozitor: Irena Popović

Igraju: Emir Hadžihafizbegović, Gordana Boban, Mirsad Tuka, Tatjana Šojić, Davor Golubović, Elma Juković, Saša Petrović, Muhamed Hadžović, Sabit Sejdinović, Sin Kurt, Amar Selimović, Saša Krmpotić

Između crkava u 21č.

30. avgust

petak

Teatar Atelje 212, Beograd

Tanja Šljivar

Režim ljubavi

Režija: Bojan Đorđev

Dramaturgija: Dimitrije Kokanov, Tanja Šljivar

Scenografija: Siniša Ilić

Kostimografija: Maja Mirković

Kompozitor: Luka Papić

Igraju: Sofija Juričan, Miloš Timotijević, Aleksandra Janković, Dejan Dedić, Jelena Ilić

Između crkava u 21č.

31. avgust

subota

   

 

JU “Grad teatar“

direktor

Milena Lubarda Marojević

 

JU “Grad teatar” Budva

Ul. 13. jul, poslovni centar BSP, 85310 Budva, Crna Gora

tel/fax: +382 33 40 29 35; 40 28 28; 40 29 31; 40 29 32

E-mail: theatrecity@gradteatar.me; gradteatar@gradteatar.me; orgtcity@t-com.me

www.gradteatar.me

 

 

 

 

NAPOMENA: “Grad teatar” ima isključivo pravo izmjene programa ili učesnika navedenih u programu, tj. otkaza nastupa pravnim ili fizičkim licima sa kojima nije zaključen pisani ugovor do dana nastupa.

 

1 2 3

Kratki URL: http://zrcalo.me/?p=7308

Objavio dana jul 4 2019. u kategoriji Književnost. Možete pratiti sve u vezi ovog teksta putem RSS 2.0. Ako želite, prokomentarišite ovaj tekst

Ostavi svoj komentar

Prijava | Administrator SPETROV